poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Paper Towns

Niedawno czytałam "Papierowe miasta" by John Green. Generalnie czytam bardzo dużo, ale akurat o tej książce postanowiłam napisać krótkiego posta. Była to najlepsza książka, którą przeczytałam w ostatnim okresie. Napisana bardzo łatwym językiem, prosta historia przedstawiona w niesamowity sposób. Spora dawka dobrego humoru oraz adrenaliny. Na pewno wybiorę się do kina na ekranizację ( i wcale nie dla tego, że główną rolę gra Cara Delevigne).
Postanowiłam podzielić się z wami kilkoma cytatami, które na długo pozostaną w mojej pamięci.

"Wieczność to kompozycja z chwili obecnych"
"Z bliska wszystko jest brzydsze"
"Zawsze wydawało mi się absurdalne, że ludzie chcą się z kimś zadawać tylko dlatego, iż ten ktoś jest ładny. To jakby wybierać płatki śniadaniowe ze względu na kolor, a nie na smak."
"Nieważne, jak bardzo życie daje człowiekowi w kość, zawsze jest lepsze niż to drugie" 
"Możesz się przekonać, jakie to wszystko jest sztuczne. Nie jest nawet na tyle trwałe, by je nazwać miastem z plastiku. To papierowe miasto. Mówię ci, tylko popatrz Q, popatrz na te wszystkie ślepe zaułki, ulice, które zawracają same na siebie, wszystkie te domy, wybudowane po to, by się rozpaść. Na wszystkich tych papierowych ludzi mieszkających w swych papierowych domkach i wypalających swoją przyszłość, byle tylko siedzieć w cieple. Na wszystkie te papierowe dzieciaki pijące piwo, które kupił im jakiś menel w papierowym całodobowym. Każdy opętany jest manią posiadania przedmiotów. Cienkich jak papier i jak papier kruchych. No i wszyscy ci ludzie. Mieszkam tu osiemnaście lat i ani razu w swoim życiu nie spotkałam kogoś, komu zależałoby na czymkolwiek istotnym."
"Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi." 
"Pójdziesz do papierowych miast i nigdy już nie powrócisz."
3 komentarze:

  1. Chcę przeczytać tą książkę i obejrzeć film, dużo osób poleca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przeczytać tą książkę. Jaki to wstyd, że nigdy o niej nie słyszałam. No i muszę koniecznie obejrzeć film! Dzięki! :)

    supersubi.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń