poniedziałek, 25 maja 2015

Decisions, decisions

Podjąć decyzję tak, aby jej nie żałować. Niby bardzo prosta kwestia, ale czasem może sprawić wieleee problemów. Każdego dnia podejmujemy wiele decyzji. Czasem świadomie czasem mniej, ale robimy to bez przerwy. Idąc do sklepu, w kinie, kawiarni, a nawet nudząc się w domu.
Czasem jednak przychodzi chwila, kiedy musimy podjąć decyzję, która zaważy na naszym życiu, zmieni wszystko. Osobiście zmagam się z takimi decyzjami już od jakiegoś czasu. Kolejny raz muszę wybrać studia, bo rok temu moja decyzja była zdecydowanie nietrafiona.

Najlepszym sposobem, aby być pewnym swojego wyboru jest wypisanie sobie wszystkich za i przeciw. Najlepiej podzielić kartkę na dwie części i wypisać wszystkie argumenty. Jeśli "przeciw" będą przeważały to powinniśmy się zastanowić czy decyzja jest słuszna i czy naprawdę tego chcemy.Sama już niejednokrotnie wybrałam źle. Mimo, iż każdy błąd nas czegoś uczy to czasem lepiej podjąć tą dobrą decyzję. Ja miałam okazję przemyśleć swoje życie. Wiele się przez ten rok nauczyłam, wiele zrozumiałam.
Ważne, aby podążać własną ścieżką. Bez względu na presje otoczenia. Nikt nie przeżyje za nas naszego życia. Szczęście jest tylko i wyłącznie osobistą sprawą nie wolno go uzależnić od czyjegoś życia.P.S za 2 tygodnie wylatuje do Londynu. Jeśli kochacie to miasto tak jak ja - Snapchat: martaalice zapraszam :)


7 komentarzy:

 1. Świetny post :)
  Obserwujemy ? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę podejmować decyzji, zwłaszcza tych, które mają duży wpływ na nasze życie :(

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. nikty niepisałam za i rzeciw może jeśli będę miała taka okazję to na pewno się zdecyduję i skozystam z Twojego sposobu

  OdpowiedzUsuń
 4. też często wypisuję sobie wszystkie za i przeciw, ale szczerze mówiąc, nie zawsze wychodzi dobrze ;)

  http://triviaaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. myśle że to najlepszy pomysł świetny i pomysłowy post

  http://weronika-g.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. mam nadzieję, że podejmiesz dobrze ważne decyzje :)
  blog: optymistka. | fanpage

  OdpowiedzUsuń